Празнуването на Хелоуин вече е доста популярно у България. Във тази връзка ученици от професия: Оператор в производството на облекло, специалност: Производство на облекло от текстил, изработиха в часовете по учебна практика атрактивна украса. Невероятно много творчески идеи предлага тяхната богата колекция от декорации и забавни предмети, изработени от текстилни и помощни материали. С голямо желание и усърдност учениците украсиха училището и всички класни стаи.
Дневни архиви: 20.10.2022
Кариерно ориентиране на ученици от 11 и 12 клас, ПГОТ “Христо Бояджиев“-Плевен.
На 17.10.2022 година, в часа на класния ръководител се проведе среща с гости от Технически колеж-гр. Ловеч: асистент Георги Михайлов и доц. Д-р инж. Милко Дочев. Под форма на презентация те запознаха учениците с изучаваните специалности и възможностите за кандидатстване във висшето учебно заведение. Споделиха, че в колежа се изучава специалност: Текстилна техника и технологии, която е аналогична на нашата специалност: Производство на облекло от текстил, провеждат се квалификационни курсове по чужди езици и компютърна грамотност, както и курс за придобиване на правоспособност на инструктори за обучение на водачи на МПС.
В процеса на обучението си студентите имат възможност да получават държавна стипендия и са здравно осигурени. Практическото обучение се провежда във фирми в град Ловеч и региона. Студентите могат да участват в производствения процес, като сключат договор с тях за стипендия. Ученици от 11 и 12 клас на ПГОТ “Христо Бояджиев“-Плевен, проявиха интерес към колежа и размениха контакти с доц. Д-р инж. Милко Дочев.
Наблюдение на реален производствен процес в часовете по УП-11 „а„ клас, ПГОТ “Христо Бояджиев“-Плевен
На 10.10.2022 г. по време на часовете по учебна практика, ученици от 11 „а„ клас, от ПГОТ “Христо Бояджиев“-Плевен, от професия: Оператор в производството на облекло, специалност: Производство на облекло от текстил, посетиха фирма “Манева Томик Сървисис“ ЕООД, с цел наблюдение на реален производствен процес. Проведената работна визита имаше за задача да повиши съответствието на професионалното образование и обучение с пазара на труда и да създаде възможности за повишаване на квалификацията на учениците по професия, която е ключова за икономиката. Придобиването на опит и компетенции в реална работна среда, общуването с работодатели, както и срещата им с нови хора, практикуващи вече професията, стимулира младите хора да търсят по-добро бъдеще и да осъзнаят по-добре, че образованието и работата са важни ценности в обществото.